Ionut Radu a primit un gol de amatori.

Portarul roman, Ionut Radu, a fost titular in partida disputata de Genoa pe terenul celor de la Torino, meci din Cupa Italiei. Trupa antrenata de Davide Nicola a inceput bine partida si a inscris in minutul 14 prin Favilli, insa avantajul echipei lui Radu a tinut doar 9 minute cand De Silvestri a egalat situatia dupa o gafa impardonabila a lui Radu. De Silvestri a trimis un sut din careul de 6 metri, insa Radu s-a plasat gresit si nu a putut sa scoata sutul trimis de acesta.

La finalul celor 90 de minute scorul a fost 1-1, insa Torino s-a calificat dupa loviturile de departajare cu scorul de 5-3.

S-a tot vorbit de plecarea lui Radu de la Genoa in conditiile in care Mattia Perin a fost adus pentru a fi titular. Dupa aceasta partida este tot mai sigur ca Radu va pleca de la Genoa, chiar din aceasta iarna, nemultumit fiind de statutul de rezerva.